BOŚNIA I HERZEGOWINA CHORWACJA CZARNOGÓRA EUROPA BUSEM || 2014

Czarnogóra :: Chorwacja :: Bośnia i Hercegowina || Trzy kraje jednego dnia i Dubrownik na dłużej

Problem z parkowaniem

Do granicy z Chorwacja mieliśmy już bardzo blisko. Około ukazał się przed nami Dubrownik. Od razu wpadliśmy w korek samochodów o autokarów z turystami próbującymi dojechać jak najbliżej starego miasta. Grzecznie ustawiliśmy się w sznurku prowadzącym do oznaczonego znakami odległego jeszcze od nas parkingu.

Jak dojechaliśmy pod szlaban okazało się, że koszt postoju na nim do 4 godzin to 195 Kun (ok 105zł). Tak wysokiej ceny się nie spodziewaliśmy i postanowiliśmy poszukać szczęścia w znalezieniu miejsca gdzieś w miasteczku np. Przy parkometrze. Wszystkie wolne miejsca i szparki były tak zastawione, iż nie dało się nawet szpilki wcisnąć. Wąską uliczką dojechaliśmy przez przypadek na bardziej rozległe pole parkingowe. Tam miejsca też nie było i nie dało się z niego do tego tak łatwo wyjechać bo co po niektórzy sprytnie parkując przejazd zminimalizowali do minimum. Mogliśmy albo manewrować tyłem przez labirynt samochodów albo zjechać po stromej ścieżce z zakazem wjazdu. Widniał na jej końcu malutki placyk, gdzie była możliwość zawrócenia i wyjechania przodem z parkingu. Wybraliśmy drugą opcje i to mógł być znaczny bląd.

Przy manewrach wykręcania na milimetry przód-tył zgasł Kubie samochód i już nie chciał zapalić. Kuba sprawdził wszystkie możliwe usterki jakie mogły nastąpić  przy tych objawach ale nie znalazł przyczyny. W dosłownym słowa znaczeniu się rozkraczył. Stanął w najgorszym miejscu w najgorszej pozycji w jakiej mógł. Zastawiliśmy dwa inne samochody, a my byśmy w razie nie odpalenia nie mogli w żaden sposób wyjść z ustawienia. Na szczęście to był tylko chwilowy bunt Westki i po odpoczynku nagle odpalił. Jak najszybciej wyjechaliśmy z tego miejsca.

Dubrownik

Wolne miejsce znaleźliśmy dopiero przy głównej trasie w miejscu położonym chyba najwyżej od starówki. Spacerem między domkami mieszkalnymi doszliśmy w dół pełni obawy o powrót.

Dubrovnik jest bardzo zatłoczonym przez turystów wszelkiej maści miastem. Nie dziwne. Jest bardzo ciekawy i ładny. Jednorodną zabudowę starówki z licznymi zabytkami otaczają potężne mury obronne. Wszystko wybudowane jest z kamienia. zapuszczając się w jego głąb można znaleźć bardziej ustronne miejsca. W porcie jedna restauracja swoim menu oraz wyglądem i zapachem potraw z owoców morza skusiła nas na obiad. Na deser poszliśmy do lodziarni. Sprzedający czarował nas swoimi sztuczkami z żonglowaniem naszymi już nałożonymi lodami. Pełni obawy o nasze żołądki po takich szaleństwach (nadal trzyma nas Czarnogórska klątwa) zaczęliśmy wspinaczkę do samochodu.

chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik lody chorwacja dubrownik kot chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik jedzenie chorwacja dubrownik turyści chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik koronki chorwacja dubrownik turysta chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik panorama chorwacja dubrownik panorama panorama na dubrownik chorwacja panorama na dubrownik chorwacja  dubrovnik chorwacja dubrownik chorwacja dubrownik chorwacja

Bośnia i Hercegowina

Przekroczyliśmy jeszcze dzisiaj granicę Bośni i Hercegowiny. Chcemy tutaj spędzić jutrzejszy dzień.Przejechaliśmy przez miasto Trebinje i ustawiliśmy się obok jeziora Bliećko, graniczącego z Czarnogórą.
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina

You Might Also Like