EUROPA BUSEM || 2016 LITWA

SVENCELE || LITEWSKI SPOT KITESURFINGOWY

LITWA SVENCELE SPOT KITESURFING

Svencele to bardzo fajny spot kitesurfingowy na Litwie. Przy kameralnym polu kempingowym i kilku zestawionych ze sobą kontenerów rozciąga się duża polana z wystrzyżoną trawką. Można na niej elegancko rozwinąć sprzęt , a później bezpiecznie wylądować. Kontenery zaadaptowane są na pokoje, łazienki, sklep i wypożyczalnie ze sprzętem i knajpkę

Jak byliśmy w Svencele w sierpniu 2016 roku to dość mocno wiał równy wiatr. Na wodzie sporo ludzi, ale w miarę rozkładali się na obszernym akwenie. Jak by wiatru nie było, albo pływanie nie wystarczy to można pójść na położony obok wyciąg wakowy.

Dla nas dużym atutem była znajdująca się w sąsiedztwie spotu i kempingu duża polana. Na spokojnie mogliśmy stanąć busem i zostać tam kilka dni. Nie wiem, jak sytuacja wygląda teraz, bo jak byliśmy w okolicy zaczynało się sporo budować. Stąd pytanie, czy polana jest nadal dzika.

Na obiad i do sklepu jeździliśmy do oddalonego o 15 km miasteczka Prekule. Polecamy tam odwiedzić karczmę Minge i spróbować regionalnych potraw.

Ze Svencele jest blisko do Kłajpedy, skad można udać się promem na Mierzeje Kurońską. Ta była naszym kolejnym punktem zwiedzania Litwy.

You Might Also Like