EUROPA BUSEM || 2017 SERBIA

SERBIA WIDZIANA Z DROGI

Serbia widziana z drogi

Z Gucy na spokojnie wyjechaliśmy koło południa. Dalej droga miała nas wieść przez Serbie i Macedonię w stronę Grecji.  W Serbii mijaliśmy liczne wioski i miasteczka oraz okalające je krajobrazy. Co jest fajne to to, że wszystkie domki utrzymane są w podobnym (nie twierdzę że ładnym) stylu, a dachy mają jednolite kolory ceramicznej dachówki. Nie ma po prostu aż takiego bałaganu architektonicznego.

serbia serbia serbia wieś serbia widoki serbia miasteczko serbia miasteczko roadtrip westfalia krajobraz serbia serbia droga serbia droga

Na Granicy Macedońskiej strażnik zapytał nas z uśmiechem czy mamy marihuanę (już nas kiedyś tak podpytywali w Bośni i Hercegowinie). Chyba taki żarcik, bo kto by mający się przyznał 😉

Warto do Grecji pojechać właśnie przez Macedonie autostrada A1 nazwaną Aleksandra Macedońskiego. Droga wije się pomiędzy górami, napawając pięknymi widokami. Niestety nie mamy zdjęć. Powoli zapadał wtedy zmrok i ze względu na nasz niesłychany pęd (maks 90km/h) zdjęcia były jeszcze bardziej rozmazane niż powyższe.

Oczywiście też przy okazji warto zatrzymać się na kilka dni i zwiedzić ten malutki ale dużo oferujący kraj. My podczas naszej wcześniejszej bałkańskiej podroży trochę ją spenetrowaliśmy, dlatego potraktowaliśmy ją już tranzytowo.

serbia krajobraz

You Might Also Like